Ingrediencie

pšeno 200 g
kešu 75 g
kokos 60 g
mandle 100 g
med 4-5 PL
kokosové mlieko 0,5 litra

 

Tagy receptu

Kokosové guličky zo pšena s mandľami

Postup

Recept je vcelku jednoduchý. Príprava si vyžaduje len pár krokov. Z tohto receptu nám vyjde cca. 40-50 guličiek.

Uvaríme si pšeno: Prepláchneme pšeno v sitku pod tečúcou horúcou vodou. Vložíme do hrnca a zalejeme ho kokosovým mliekom alebo kokosovou smotanou v pomere 1 diel pšena 2-3 diely kokosového mlieka. Necháme pomaly vrieť zhruba 25 minút. Kaša musí byť lepivá a hustá. Necháme vychladnúť. Kaša chladnutím ešte zhustne. Pridáme med a nadrvené alebo namleté kešu oriešky. Ak by sa zdalo, že je hmota príliš riedka tak pridáme ešte mleté kešu orechy.

Urobíme si blanšírované mandle: Do malého množstva vody dáme celé mandle a krátko povaríme tak aby sme ich vedeli ošúpať. Ošúpané a vychladnuté mandle možeme vylepšiť tak že ich na panvičke krátko opečieme.

Zomelieme si bio kokosové prúžky vo food procesore na jemnú strúhanku.

Tvarujeme guličky. Zo pšenovej hmoty tvarujeme malé guličky a do každej guličky vložíme jednu blanšírovanú mandľu. Hotovú guličku ešte namočíme rýchlo do zvyšku kokosového mlieka a hneď vyváľame v strúhanom kokose. Dozdobíme ešte poprípade podľa vlastnej predstavy napríklad polovicou mandle.

Hotové guličky nacháme v chladničke ešte stuhnúť, samozrejme ak nám po ochutnávaní ešte nejaké vôbec ostali ...veď predsa užívaj si čo je dobré :) .....

Na prípravu sme použili

PREMIUM BIO
RAW
PREMIUM BIO
PREMIUM BIO
JUST ARRIVED
Doprava zadarmo od 29€
Rýchla expedícia
Zbieram Niq body
Premium BIO
Eco friendly
Remeselná výroba