Ingrediencie

ovsené vločky jemné 100 g
lieskové orechy 50 g
mandle 50 g
chia 20 g
konopné semienka 20 g
med 75 g
maslo 40 g
mango sušené 150 g
tvaroh 500 g
práškový cukor 60 g
maizena 15 g

 

Tagy receptu

Mango cheesecake

Postup

Najprv zalejte v miske kúsky sušeného manga vlažnou vodou tak, aby boli ponorené. Nechajte mango nasiaknuť vodou aspoň 2-3 hodiny pri izbovej teplote. Malo by mať takmer konzistenciu čerstvého manga. Prebytočnú vodu zlejte a mango rozmixujte na hustú kašu. Nemusíte úplne dokonale, nechajte aj malé nie úplne rozmixované kúsky pre lepšiu textúru.

Kým namáčate mango, pripravte si základ vo forme granoly. Lieskové orechy a mandle rozdrvte v mažiari alebo posekajte krátko vo food procesore - nie však veľmi najemno, aby sa zachovala príjemná chrumkavá textúra. Zohrejte a rozpustite maslo s medom. Zmiešajte ovsené vločky s orechmi, chia a konopnými semienkami. Do zmesi vlejte rozpustené maslo s medom a dobre premiešajte. Hmotu vložte do formy s priemerom 20-22 cm. Dobre a rovnomerne utlačte a dajte piecť na 190ºC na 15 minút. Nie je potreba granolovú krustu chladiť, keďže na ňu dáte tvarohovú hmotu a budete pokračovať v pečení.

Do tvarohu, ktorý má izbovú teplotu pridajte preosiaty práškový cukor, maizenu a rozmixované mango. Dobre vymiešajtee, aby sa všetky ingrediencie dobre spojili. Tvarohovú hmotu vylejte na granolovú krustu a rovnomerne rozvrstvite. Pečte pri teplote 160ºC približne 40 minút, kým povrch nazačne jemne hnednúť. Po upečení nechajte cheesecake dobre vychladiť, ideálne cez noc. 

Prečo vlastne robiť tento cheesecake zo sušeného manga? Dôvod je jednoduchý - mango od NATURIQ je plne dozreté a sušené na slnku. Zachováva si svoju typickú plnú a opojnú chuť. Čerstvé mango bežne dostupné v obchodoch takú chuť nemá, pretože je zberané ešte pred dosiahnutím svojej plnej zrelosti, aby prežilo transport.

Na prípravu sme použili

PREMIUM BIO
JUST ARRIVED
PREMIUM BIO
RAW
JUST ARRIVED
Doprava zadarmo od 29€
Rýchla expedícia
Zbieram Niq body
Premium BIO
Eco friendly
Remeselná výroba