Ingrediencie

Matcha granola - základ

ovsené vločky Jumbo 100 g
kešu orechy 50 g
mandle 50 g
sezam (biely) 20 g
chia 20 g
matcha 5 g
med 75 g
maslo 40 g

Matcha náplň

smotana na šľahanie 200 g + 200 g
mlieko (plnotučné) 100 g
biela čokoláda 150 g
želetína (plátky) 4 g (2 plátky)
matcha 10 g + 10 g
tvaroh 700 g
citrónová šťava 10 g
práškový cukor 120 g

 

Tagy receptu

Matcha cheesecake

Postup

Najprv si urobte základ vo forme granoly. Kešu a mandle rozdrvte v mažiari alebo posekajte krátko vo food procesore - nie však veľmi najemno, aby sa zachovala príjemná chrumkavá textúra. Zohrejte a rozpustite maslo s medom. Zmiešajte ovsené vločky s orechmi a semienkami a pridajte preosiaty prášok matcha. Do zmesi vlejte rozpustené maslo s medom a dobre premiešajte. Hmotu vložte do tortovej formy na spodok ktorej ste dali papier na pečenie. Dobre a rovnomerne utlačte a dajte piecť na 190ºC na 15 minút. Po vybratí z rúry nechajte dobre vychladiť.

Náplň sa skladá z dvoch častí, ktoré sa budú spájať. Najprv si do chladnej vody na 10-15 minút namočte želatínu (cca. 2 plátly). Medzitým si 200 g smotany na šľahanie zhrejte spolu s mliekom takmer až na bod varu - pozor, aby Vám to nevykypelo. Odstavte zo sporáka. Následne vsypte bielu čokoládu, aby sa začala rozpúšťať, premiešajte a zatiaľ si zoberte tyčový mixér a hmotu premixujte, aby sa dobre spojila. Pridajte 10 g matcha prášku a vyžmýkané plátky želatíny a opätovne premixujte. Napokon pridajte zvyšných 200 g studenej smotany na šľahanie, premiešajte a odložte do chladničky na niekoľko hodín, aby sa zmes dobre vychladila.

Ďalšiu hmotu môžete vymiešať v robote alebo aj ručne. Do tvarohu, ktorý má izbovú teplotu pridajte citrónovú šťavu, preosiaty práškový cukor aj matcha prášok. Dobre vymiešajte, aby sa všetky ingrediencie dobre spojili.

Teraz je čas všetko spojiť. Dobre vychladenú smotanovú hmotu vyšľahajte na pevnú konzistenciu šľahačky. Dajte si pozor, aby ste neprešľahali. Pridajte ju do tvarohovej hmoty a zľahka špachtľou obe spojte. Následne ju vylejte na granolový základ a zarovnajte. Zdobenie už necháme na vašu fantáziu. Dobre vychlaďte v chladničke a ... servírujte :-)


Na prípravu sme použili

PREMIUM BIO
JUST ARRIVED
Doprava zadarmo od 29€
Rýchla expedícia
Zbieram Niq body
Premium BIO
Eco friendly
Remeselná výroba