Ingrediencie

mladá cukina 2-3
citrón bio 1
olivový olej 3 PL
píniové oriešky 40g
mak 2-3 PL
med 2 ČL
sumac 1 ČL (nevadí ak vynecháte)
koriander vňať popripade petržlenová
soľ a čierne korenie podľa chuti

 

Tagy receptu

Šalát z cukiny a píniových orieškov a maku

Postup

Recept je pre zhruba 2-3 osoby alebo porcie.

Na tento recept potrebujete dve alebo tri mladé cukiny. Nakrájate ich, alebo nastrúhajte na jemné rezance julienne aj so šupkou, ktorá je mäkká a preto je jedlá. Rezance si necháme vo väčšej miske, aby sme to na koniec vedeli premiešať so zálievkou.

Zálievku si pripravime v malej miske či hrnčeku. Nastrúhame kôru z jedného umytého bio citrónu. Nastrúhanú kôru pridáme k cukine. Šťavu z citrónu potom vytlačíme do misky. Pridáme olivový olej, dve štipky soli, korenie sumac, alebo podľa vlastnej chuti iné korenie. Pridáme med a mak.

Na horúcej panvici si nasucho za stáleho pretriasania opražíme píniové oriešky kým nezačínajú hnednúť (asi 3-4 minúty). Potom vysypeme vychladnúť bokom napríklad na kus servítky, lebo na panvici by sa nám spálili.

Cukinu spojíme so zálievkou, s makom a pridáme píniové oriešky, všetko premiešame a je hotovo. Cukina si začne púšťať šťavu, preto rátame že tekutiny značne pribudne. Podávame len tak samotné alebo ako prílohu k iným jedlám. Zdobíme vňaťou z koriandru, kto má rád, tak ako my, tak dá viac (môžete použiť aj vňať z petržlenu).

Úplne jednoduché, však...?

Na prípravu sme použili

Doprava zadarmo od 29€
Rýchla expedícia
Zbieram Niq body
Premium BIO
Eco friendly
Remeselná výroba